UWAGA:
Zabieg MACROLANE nie jest już wykonywany

Medycyna estetyczna MACROLANE To nowa metoda powiększenia piersi polegająca na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia objętości, poprawy konturu oraz jędrności piersi.

Oprócz powiększenia piersi MACROLANE stosuje się również do:

Metoda MACROLANE została wprowadzona w Polsce na początku 2008 roku, na świecie była znana kilka lat wcześniej. Gabinet Chirurgii Plastycznej AESTETICA prowadzony przez doktora Jacka Jarlińskiego był jedną z pierwszych klinik w Polsce, która proponowała swoim pacjentkom zabieg MACROLANE.

Pomysł wykorzystania preparatu kwasu hialuronowego w chirurgii plastycznej nie jest nowy. Od wielu lat podobne preparaty stosuje się z powodzeniem w zabiegach odmładzających twarzy - wykorzystując jego właściwości przywracania objętości tkanek twarzy (powiększenie ust, korekcja głębokich bruzd nosowo-wargowych, poprawa konturów twarzy). Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w tkankach człowieka. Ma on właściwość wiązania cząsteczek wody dzięki czemu zapewnia tkankom miękkim napięcie oraz objętość. Sztucznie zsyntezowane sieciowane preparaty kwasu hialuronowego pozwalają na bezpieczne wykorzystanie tych właściwości i poprawę objętości i jędrności skóry, poprzez odpowiednie podniesienie zwiotczałych tkanek miękkich.

Organizm ludzki posiada naturalny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego, powoduje on naturalną biodegradację i wchłonięcie preparatu po różnie długim czasie. Trwałość wypełnienia piersi preparatem MACROLANE to ok. 18 do 24 miesięcy.

Medycyna estetyczna MACROLANE Obejrzyj całą galerię zdjęć

Jak przeprowadza się zabieg powiększenia piersi preparatem MACROLANE?
Zabieg powiększenia piersi z wykorzystaniem preparatu MACROLANE jest zabiegiem mało inwazyjnym. Procedurę można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym i w sedacji, nie jest konieczna pełna narkoza. Po dokładnym zaplanowaniu zabiegu, dokonaniu odpowiednich pomiarów, dokonuje się drobnych nacięć skóry (ok. 0,5cm) w celu wprowadzenia kaniuli. Za pomocą kaniuli wprowadza się odpowiednią ilość preparatu pod gruczoł piersiowy oraz pod mięsień piersiowy powodując zwiększenie objętości piersi. W przypadku asymetrii piersi można zmniejszyć tę asymetrię podając różną objętość preparatu do obu piersi.

Po zabiegu i założeniu opatrunków pacjentka może wrócić do domu niemal od razu. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu wskazane jest ograniczenie wysiłku fizycznego i oszczędzający tryb życia, najczęściej jednak powrót do aktywności zawodowej następuje po 2-3 dniach.

Preparat MACROLANE nie zastępuje miejsca implantów piersiowych w chirurgii piersi - jest natomiast rozszerzeniem oferty dla pacjentek, jest umożliwieniem wyboru najlepszej dla nich metody powiększenia piersi.

Nie każda pacjentka jest dobrą kandydatką do tego zabiegu.

Korzyści wynikające z zastosowania metody MACROLANE:

Wady metody:

Zobacz też:
MACROLANE Powiększanie piersi - galeria zdjęć
BioDynamic - System komputerowego doboru implantów piersiowych
www.Macrolane.pl - oficjalna strona firmy Macrolane
www.PIERSI.eu - portal poświęcony powiększaniu piersi

Adres

  • Chirurgia plastyczna AESTETICA
  • dr Jacek Jarliński
  • ul. Żelazna 54, lokal 2
  • 53-429 Wrocław
  • Rejestracja: +48 783 603 603
  • e-mail: jarlinski@aestetica.pl

Copyright © 2017 Aestetica

Made by: JARLEY.pl